Dezodorant – antyperspirant czy nie?

www.pomosty-dolnyslask.pl

Ilość dezodorantów, które można znaleźć w drogeriach i marketach jest naprawdę imponująca. To jeden z najbardziej rozpowszechnionych, najprostszych w użyciu i najtańszych kosmetyków.

Korzystają z nich bardzo chętnie panie, a mężczyźni rzecz jasna nie pozostają w tyle. Dzięki sprayom można łatwo utrzymać świeżość przez cały dzień, a przykry zapach potu nie popsuje nam samopoczucia ani nie narazi na złą opinię towarzystwa. Poza tym aluminiowe puszki z atomizerem są małe i lekkie – można zabrać je ze sobą i skorzystać dyskretnie, jeśli poczujemy, że zaszła taka konieczność.

Generalnie dezodoranty dzielą się na dwa podstawowe rodzaje ze względu na sposób działania. Jedne mają za zadanie odświeżać i zapewniać miłą woń w każdej sytuacji. Nie mają one jednak wpływu na potliwość, a więc można powiedzieć, że to takie perfumy pod ciśnieniem.

Drugie natomiast zaliczają się do kategorii antyperspirantów. Oznacza to, że zawierają składniki ograniczające wytwarzanie potu. Dzięki nim panowie nie tylko świetnie pachną, ale również nie muszą borykać się z mokrymi od tej naturalnej wydzieliny ubraniami. Jest to w cenie szczególnie w upalne dni.

Wadą niektórych antyperspirantów jest to, że brudzą tkaniny pozostawiając na nich trudne do sprania zacieki. Dlatego zalecamy unikać wyrobów starszej generacji, które swoje działanie opierają o talk. Ciekawą opcją są także dezodoranty w kulce.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *