Kremy nie tylko dla pań

Sporo uwagi poświeciliśmy w naszym niezbędniku męskiej twarzy, ale nie mogło być inaczej – w końcu jest ona wizytówką każdego człowieka i właśnie ona decyduje o pierwszym estetycznym wrażeniu, jakie robimy na innych ludziach.

Dlatego warto zadbać o jej wygląd i kondycję w jeszcze jeden sposób – za pomocą odpowiednich kremów. Tak właśnie – nie tylko kobiety powinny po nie sięgać, choć przez lata utarło się, że tak jest. Mężczyźni również mogą ze sklepowych półek brać kremy dostosowane do ich cery,a przede wszystkim wieku. Potrzeby skóry są bowiem różne w zależności od tego, ile lat mamy na karku. Sporą rolę odgrywa również indywidualna predyspozycja. Jeśli skóra potrzebuje nawilżenia – trzeba je zapewnić.

Powoli na rynek wkraczają kremy męskie dedykowane skórze chłopaków w wieku nastoletnim i w okolicy 20. roku życia. Jesteśmy wtedy narażeni na wysyp pryszczy oraz trądziku, dlatego trzeba dostarczać tkankom koktajlu witamin i substancji, które ograniczą to ryzyko.

Zalecane są zwłaszcza środki z ekstraktami drożdżowymi. Są one bardzo ważnym sprzymierzeńcem w walce ze zmianami skórnymi. Na tym katalog się bynajmniej nie kończy – doskonale sprawdzą się również produkty nawilżające. Wiążą one cząsteczki wody w skórze, nie natłuszczając jej przy tym.

Mężczyznom także zagrażają zmarszczki i choć są one znacznie mniej dokuczliwe w przypadku płci brzydszej, to nie wszyscy są pogodzeni z ich pojawieniem się. Stąd producenci postarali się o specjalne kremy przeciwzmarszczkowe z formułą dla panów.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *