Szampon po męsku

Skóra głowy jest bardzo specyficznym obszarem, o który trzeba dbać oddzielnie. Zdecydowanie nie polecamy korzystania z tych samych środków, których używamy do mycia ciała, chyba że producent zaznacza, iż mamy do czynienia z wyrobem typu „2 w 1”.

Głowa potrzebuje substancji myjących odpowiednio zbilansowanych, tak aby dostarczyć nawilżenie i zapobiec negatywnym zjawiskom. Poważnym problemem, z którym zmaga się wielu panów jest łupież. To dolegliwość przewlekła i krępująca, dlatego wymaga wręcz medycznego podejścia. Na rynku mamy liczne szampony przeciwłupieżowe – te najlepsze znajdziemy w aptece, ale są też tańsze, chociażby w marketach.

Dobry męski szampon powinien pachnieć tak, jak inne męskie kosmetyki. Słodkie nuty kwiatowe są zdecydowanie niewskazane. Producenci świetnie to rozumieją, dlatego po umyciu czupryny panowie mogą poczuć się świeżo i pewnie.

Co jednak, gdy zaraz potem skóra na głowie zaczyna się łuszczyć? To oznaka przesuszenia – czasami mylona z łupieżem. Wpływ na to ma woda, ale również źle dobrany szampon. Jeśli możemy kupić taki o właściwościach nawilżających, należy to zrobić.

Inaczej zachowuje się skóra na głowie w przypadku osób o gęstych włosach, a inaczej, jeśli ktoś strzyże się bardzo krótko. Ta druga grupa jest częściej narażona na łuszczenie i część dermatologów zaleca wręcz, aby nie myła ona włosów codziennie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *